MČR U17 - dvě vítězství Hubáčka a Lajdové

15.5.2014

Oddíl badmintonu Slavoj Český Těšín pořádal minulý víkend 10.-11. 5.2014 mistrovství ČR v badmintonu kategorie do 17 let. První mistrovství ČR v badmintonu konané v Českém Těšíně bylo spolu se sobotním slavnostním večerem vyvrcholením oslav 50-ti let oddílu badmintonu.

Mistři republiky se v jednotlivých disciplínách stali:

Dvouhra muži: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha - Radotín)

Dvouhra ženy: Monika Světničková (Sokol Veselý Brno - Jehnice)

Čtyřhra muži: Michal Hubáček a Jan Somerlík (Sokol Meteor Praha, Sokol Klímkovice)

Čtyřhra ženy: Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar Benátky nad Jizerou)

Smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš a Madalena Lajdová (Slovan Vesec, Astra ZM Praha)

Z domácích těšínských hráčů nejlépe dopadl Wojciech Mendrek na děleném 5.místě, když o postup do semifinále vypadl s pozdějším vítězem. Největší naděje domácích na medaili Adam Šařec, nasazený v pavouku jako 3-4 jak ve dvouhře tak ve smíšené čtyřhře, nemohl podat kvůli zranění optimální výkon a skončil na děleném 9. místě.

Nejlepší z domácích hráček Beata Fukalová skončila rovněž na děleném 9. místě.

Mistrovství bylo tradičně hodnoceno, jak bývá u turnajů pořádaných v Českém Těšíně zvykem, jako perfektně organizačně připravené. Hned na zahájení byli všichni příjemně překvapení zpívanou státní hymnou. Celý průběh turnaje byl online přenášen webovou kamerou.

Kompletní výsledky turnaje najdete na stránkách Českého badmintonového svazu.