Slavnostní večer k výročí 50-ti let oddílu se vydařil

16.5.2014

Slavnostním večerem ve společenském sále Kulturního střediska Střelnice vyvrcholily v sobotu 10.5.2014 oslavy výročí 50-ti let oddílu badmintonu Slavoj Český Těšín. Slavnostního večera se zúčastnilo více než 100, jak bývalých, tak současných hráčů, funkcionářů a přátel badmintonu, včetně zakladatelů oddílu v čele s MUDr.Radoslavem Goldmannem. Mezi hosty byli také starosta města Vít Slováček a vedení TJ Slavoj.

Jsme rádi, že na slavnostní večer dorazili nejen bývalí členové oddílu z celé ČR, ale přijeli i ze zahraničí - Švýcarska, Norska a dokonce z Jihoafrické republiky.

Slavnostní večer uvedl předseda oddílu PaeDr. Petr Šařec s pěkně presentovanou vzpomínkou na historii oddílu. Oddíl badmintonu v Českém Těšíně byl založen v roce 1964 při TJ Slavoj Český Těšín, a to z podnětu několika zdravotníků kolem MUDr. Radoslav Goldmanna.

Oddíl se rychle vypracoval mezi nejlepší oddíly kraje a následně se probojoval až do národní ligy. Zároveň v roce 1969 má již prvního representanta na mistrovství Evropy v Holandsku - Jaromíra Běleše a zároveň v roce 1992 vůbec prvního olympionika ČR (tehdy ještě Československa) v badmintonu a to na olympiádě v Barceloně Tomasze Mendreka.

Badmintonový oddíl se může ve své historii pyšnit již 6-ti mistry ČR (ČSR, ČSSR). V jednotlivých kategoriích se jimi postupně stali: Stanislav Krauz, Radoslav Goldmann, Tomasz Mendrek, Martin Skoupil, Petr Suchánek a Jakub Mazúr. Dále jednotlivci dosáhli na množství medailových umístění ve všech věkových kategoriích a disciplínách. Družstvo dospělých vyhrálo v roce 1992 národní ligu a postoupilo do nejvyšší celostátní soutěže - 1.ligy.

V současné době dosahuje oddíl pod vedením hlavního trenéra Petra Szewieczka úspěchy na celostátní úrovni ve všech juniorských kategoriích včetně medailistů z MČR.

Večer pokračoval videopresentací z historie oddílu, vyhlášením nejúspěšnějších hráčů uplynulé sezóny a slavnostním nástupem legend mezi které byli nově přijati Jaromír Běleš a Tomasz Mendrek.

O pobavení přítomných se postarali děkovačkou Jaromír Běleš a hráči scénkou s představením badmintonových legend v režii Evy Husarové a Katrin Krauzové.

Během celého slavnostního večera, který se protáhl až do ranních hodin byl přichystán bohatý raut a k tanci hrál „diskžokej“.

Účastníci slavnostního večera nám nyní sdělují nadšení z večera, který překonal jejich očekávání a zasílají poděkování, kterými se hrdě hlásí k minulému nebo současnému členství v oddíle badmintonu Slavoj Český Těšín.

Mirek Krauz

Dodatek:

Nyní dopracováváme s Jardou videopresentaci historie oddílu včetně fotogalerie z oslav, kterou vydáme na CD (DVD) alt na flash disku. Zájemci ať mě kontaktuji e-mailem.

Celý text historie oddílu bude doplněn na oddílové webové stránky.

Fotogalerie z oslav - ZDE


Fotogalerie

Naši sponzoři