loader

Badminton spojuje / Badminton łączy

Ve dnech 27. – 31. prosince 2024 se v malebné Węgierska Górka konal minisportovní kemp „Badminton kombinuje / Badminton spojuje“. 

Byla to jedinečná akce, pořádaná díky spolupráci dvou klubů: UKS Plesbad Pszczyna z Polska a badmintonovým oddílem TJ Slavoj Český Těšín. Projekt byl spolufinancován Fondem malých projektů v Euroregionu Beskydy , jehož cílem je podpora přeshraničních iniciativ.

Co bylo hlavním cílem projektu

  • Posilování polsko-českých vztahů prostřednictvím dialogu, společných aktivit a vzájemného poznávání, které bylo zaměřeno na snižování stereotypů a předsudků
  • Rozšíření spolupráce na celý Euroregion Beskydy, vytvoření prostoru pro budoucí společné iniciativy. Společná školení, sportovní aktivity a integrační večery se staly základem vzájemného porozumění a budování trvalých vztahů mezi účastníky.


Jak to všechno probíhalo

Průběh tábora Účastníci byli vřele přivítáni v rekreačním domě Minerwa, kde byla zajištěna tři jídla denně. Sportovní aktivity probíhaly v místních zařízeních, včetně Spectacular Hall a koupaliště ve Węgierska Górka, a také ve sportovní hale v Cieszyně. Každý den probíhaly intenzivní tréninky (4-6 hodin denně), které byly obohaceny o procházky v krásné zimní přírodě Beskyd. Večery trávili účastníci na integračních setkáních, lákadlem navíc byla možnost využít nově otevřený areál koupaliště k biologické regeneraci.


A co bude dál? Budoucnost spolupráce

Oba kluby plánují další aktivity v Polsku a České republice. Brzy se sejdou na soutěži:

  • Těšínský pohár - memoriál Standy Krauze (10–11. leden 2025) v Českém Těšíně,
  • 26. NTB (1.–2. února 2025) v Pszczynie (PL).


Shrnutí

Minikemp byl nejen příležitostí k sportovnímu zápolení a rozvoji dovedností, ale především k upevnění pouta mezi Poláky a Čechy. Spolupráce, vzájemná podpora a společně strávený čas vybudovaly pevný základ pro další, plodné aktivity v rámci Euroregionu Beskydy. Sport opět dokázal, že dokáže spojovat lidi za hranicemi!

Kompletní fotogalerie ze soustředění : https://photos.app.goo.gl/5MwihLYSeBB3M12aA