1. GPA U15 - 2017

13.2.2017

 
Vstup do nové badmintonové sezóny znamenal pro Matěje Rzeplinského zároveň přestup vyšší věkové kategorie U15. Na lednovém kvalifikačním turnaji v Olomouci se kvalifikoval na své první GPA U15 ve všech třech disciplínach.
Ve čtyřhře společně s Davidem Slívou (TJ Slavoj Klimkovice) a v mixu s Denisou Granátovou (Omega Olomouc).
 
Do daleké, stověžaté Prahy jsme vyrazili již v pátek. Ubytováni jsme si zajistili hned vedle haly, společně s hráči Přerova a Hustopeče. V rámci večerního programu jsme vyrazili do vyhlašeného aquaparku AquaPalace. Děti i dospěláci se parádně vyřádili. Po relaxu ve vodě jsme již stihli jen večeři a krátkou poradu. Kolem půl druhé doprovod/trenéři ulehávaj do postele.
 
 
 
Tělocvičnu máme jen pár kroků od ubytování a tak jsme  na kurtu již krátce po osmé hodině ranní. Hala působí příjemně, hraje se na pěti kurtech, připraven je i sympatický bufet. Začíname mixy. Náš tým nastupuje proti sehrané dvojici z Rychnova nad Kněžnou - P. Maňásek + P. Maixnerová. Na síti jsme byli výrazně slabší, přesto se nevzdáváme a bojujeme. Zápas prohráváme 10:21, 24:26. Pravdaž počítali jsme alespoň s druhým kolem, ale bez stálé mixové partnerky to není moc reálné.
 
 
 
V singlu nastupujeme v 1. kole proti Adamovi Tancerovi (Český Krumlov). Soupeř je o hlavu větší a o rok starší. Trestá všechny Matějovy nepřesné křížové údery, získává body z mnohých nevynucených chyb.Tento těžký zápas Matěj ustál a vyhrává  21:18, 23:21. V druhém kole je naším soupeřem Vojta Poříz (Jihlava). Vojtu známe, již jsme se s ním několikrát na kurtu potkali. Pokud se nepletu vždy se jednalo o 3setové bitvy, které Matěj vždy prohrál. Vojta patří k obrovským bojovníkům, na kurtu jde do všech míčů. První půlka prvního setu byla vyrovnaná. Po krátké přestávce však Matěj začíná chybovat, je rozhozený a celý zbytek utkání je již plně v režii soupeře. Matěj prohrává 12:21, 8:21. Vojta to následně dotáhl až na skvělé 3. místo - gratulujeme!
 
 
 
Do čtyřhry nastupuje Matěj s Davidem proti páru z Liberce Beran,Rázl. Tyto snadno poráží 21:11, 21:11. Ve čtvrtfinále porážíme pár Kalina, Viesner (Rychnov nad Kněžnou) 21:11, 21:12.
V semifinále vyzýváme favority turnaje (pozdější vítěze turnaje), dvojici Hora J., Ehm A. (Plzeň, Pardubice). Naši hráči dali do hry vše co mohli, ale bohužel to tentokrát nestačilo, prohráváme 14:21, 12:21.
 
Z prvního GPA U15 si odvážíme bronzovou medaili, spousty nových zkušeností, poznatků a zážitků. Na turnaji vše dokonale klapalo, fungovalo - respekt a poděkování pořadatelům.
 
 
 
Na turnaj nás přišel pozdravit, podpořit i p. Jan Mikulka, FZ-Forza. Za podporu mu tímto srdečně děkujeme.
 
 
PRz
 
 
 

Naši sponzoři