40. Memoriál Standy Krauze je za náma

15.1.2018

40. ročník Těšínského poháru - memoriál Standy Krauze

Oddíl badmintonu Slavoje Český Těšín pořádal ve dnech 12.-14. ledna ve sportovní hale Bowling a squash centra na Svojsíkově ulici již 40. ročník Těšínského poháru, který se od roku 1995 hraje jako memoriál Standy Krauze. Pohár je součástí pěti turnajů nejvyšší kategorie Grand Prix „A“ pořádaných v České republice. Úvodní GPA dospělých roku, Memoriál Standy Krauze, tradičně slouží jako ukazatel výkonnosti a herní pohody před blížícím se mistrovstvím republiky. Turnaj proběhl za velkého zájmu obecenstva a tradičně byl hráči hodnocen jako jeden z nejlepších turnajů, ne-li nejlepším, pořádaných v České republice. Stovka těšínských diváků zaplnila ve třech dnech sportovní halu Activity4Fun. Odměnou jim byl špičkový badminton, plný dramatických momentů s neskutečně akrobaticky zahranými míči.
Kdo nebyl ve sportovní hale, mohl sledovat zápasy v on-line přímém přenosu, nebo poslouchat v přímém vstupu v Českém rozhlasu..
 
Pro domácí hráče TJ Slavoj Český Těšín byla vzhledem k silné účasti republikové špičky úspěchem již účast v hlavní soutěži. Účast z kvalifikace do hlavní soutěže si vybojovali Adam Szarzec, Marek Kufa a Vojciech Mendrek v jednotlivcích i párových disciplínách, Daniel Koždoň a Eva Husarová v párových disciplínách. Největšího úspěchu z domácích hráčů dosáhla Beata Fukalová, která skončila v ženské dvouhře i čtyřhře na 9.-16. místě. Nejúspěšnějším účastníkem letošního ročníku se stal Slovák Vicen, neboť kromě zlata ve dvouhře získal ještě stříbro v mužské čtyřhře.
 
Výsledky finálových zápasů Těšínského poháru 2018 - Memoriálu Standy Krauze
 
Jarolím Vícen (Slovensko) vs. Jiří Louda (USK Plzeň) 21:7 a 21:18
 
Sabina Milová (SK Badminton Český Krumlov) vs. Kateřina Zuzáková (BK 73 Deltacar Benátky n/Jizerou ) 21:17 a 21:14
 
Michal Hubáček, Matěj Hubáček (Sokol Meteor Praha-Radotín) vs. Jarolím Vícen, Vitvera (Slovensko, TJ Astra Praha) 21:13 a 21:17
Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová (TJ Montas Hradec Králové) vs. Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková ( TJ Sokol Polabiny Pardubice, BK 73 Deltacar Benátky n/Jizerou)
21:18 a 21:113
 
Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (FSpS MU Brno, BK 73 Deltacar Benátky n/Jizerou) vs. Jaromír Janáček, Hana Milisová (SK Badminton Český Krumlov) 21:17 a 21:19
 
Pořádání takto náročného turnaje se neobejde bez nadšené a nezištné pomoci členů  oddílu, sponzorů a příznivců těšínského badmintonu, kterým patří poděkování.
 
Miroslav Krauz

Naši sponzoři