41. ročník „Těšínského poháru 2018 - memoriálu Stanislava Krauze“

6.1.2019

Oddíl badmintonu Slavoj Český Těšín pořádá tento víkend již 41.ročník Těšínského poháru, který se od roku 1995 hraje jako memoriál Stanislava Krauze. Těšínský pohár je zařazen do nejvyšší kategorie 5-ti GPA badmintonových turnajů pořádaných v České republice - jediný na Moravě. Tak jako každý rok jsou mezi přihlášenými špičkoví hráči a hráčky z první desítky aktuálního českého žebříčku. Mezi hlavní favority turnaje ze 111 přihlášených hráčů patří ve dvouhře nejvýše nasazený a loňský semifinalista Lukáš Holub z Hradce Králové, mezi ženami jsme zvědavi na trojnásobnou vítězku Těšínského poháru Dominiku Koukalovou. V párových disciplínách bude loňské vítězství obhajovat Vojtěch Šelong s Denisou Šikalovou.
 
Pro domácí hráče TJ Slavoj Český Těšín turnaj nabízí příležitost sportovního a výkonnostního růstu a posunu v republikových žebříčcích. Naději k účasti v hlavní soutěži vkládáme hlavně do naší nastupující generace - Beaty Fukalové, Partrika Míry a mistra ČR U15 Matěje Rzeplinského
 
 
 
Turnaj bude probíhat ve sportovní hale Activity 4Fun, Svojsíkova ul., Český Těšín ve dnech 12.-13. ledna 2019, kvalifikace do hlavní soutěže začíná již v pátek 11. ledna 2019. Více informací naleznete na webových stránkách www.czechbadminton.cz.
 
Pro příznivce badmintonu z našeho regionu se jedná o ojedinělou možnost vidět špičkovou hru předních českých hráčů, zveme především na nedělní semifinálové a finálové zápasy. 
 
 
Vítěz loňského Těšínského poháru - Jaromír Vícen. 
       
Miroslav Krauz
TJ Slavoj Český Těšín

Naši sponzoři