7. ročník Ilava Mini Cup 2015

9.6.2015

O víkendu 6-7. června se uskutečnil již sedmý ročník mezinárodního turnaje U11 v Ilavě. Tournament je vždy rozdělen do dvou dnu. V sobotu proběhla soutěž družstev a v něděli již bojoval každý sám zasebe.

Každé družstvo bylo složeno ze dvou děvčat a dvojice chlapců. Letos se turnaje zúčastnilo 10 týmů ze Slovenska, Polska a České republiky. Družstva byly rozděleny do dvou skupin. V dané skupině odehrály všechny družstva mezi sebou 5 utkání (2x singl děvčat, 2x singl chlapců, 1 mix). Dva nejlepší týmy skupiny pokračovaly v bojích o první místo.

Náš klub reprezentoval v teamu MORAVIA Matěj Rzeplinski, společně s Dominikem Kopřivou (Rožnov pod Radhoštěm), Luckou Metzovou (Ostrava Klimkovice) a Martinou Ševčíkovou  (Hustopeče).

Přiznávám, doma byly ambice vysoké – viz připravený, pokřik

MY JSME BORCI Z MORAVY,
PŘIŠLI JSME DO ILAVY,
MORAVÁCI UŽ JDOU NA TO,
DOVEZEM SI DOMŮ ZLATO.

Moravia tým si vylosoval skupinu A, společně s velmi silnými týmy z polského Bieruna a týmem z Košic. Náši hráči však nic nepodcenili, ke všem zápasům přistupovali velmi zodpovědně, a ze skupiny jsme postoupili jako jedničky. Dvojkou byl tým z Košic. Po relativně snadném klání s dvojkou ze skupiny B jsme se ve finále opět utkáli s týmem z Košic. Bodově jsme po singlech na tom byli o chloupek/pírko lépe, museli jsme však v posledním utkání – mixu alespoň remízovat.

Do mixu jsme nasadili proti slovenské jedničce v U11 (a čtyřce v U13) Míši Telehaničové a Milanu Házovi (dvojka v U11, šestnácka v U13) naší tajnou zbraň odhodlanou Lucku a nabuzeného Matěje. Toto nebylo nic pro slabé povahy, ale první set jsme uhráli 15:14. Super pocit, radost, úleva. Druhý set již naši borci odehráli „napohodu“ – no mercy.

V soutěži družstev tým MORAVIA obsadil po zásluze 1. místo.

Po dlouhém dni proběhla v prostorech areálu grilovačka, kde jsme se dobře najedli, dopili dovezený alkohol, okoštovali místní pivo a již v širším kruhu probrali výsledky dne. Zajímavé bylo, že i tentokrát byli rodiče unavení více než děti, kteří do pozdních hodin hráli volejbal J . Náš tým opustil Dominik s Martinou (odjeli na závěrečný BabolatKidsTour) – good luck!

 

 

Den druhý – soutěž jednotlivců

Do haly jsme dorazili z hotelu těsně po osmé.  Po snídani se nalosovalo, a krátce po deváte hodině byl turnaj zahájen. Hrálo se na dva vítězné sety do 21, na dvě porážky.

V kategorii chlapců soutěžilo 22 borců, v kategorii dívek soutěžilo 16 hráček. Po úspěchu z předchozího dne byli naši hráči nasazeni.

Den byl dlouhý, horký, nabitý emocemi. Matěj ve třetím kole prohrává ve tří setové bitvě s Tancerem R. z Krumlova (58). Tímto jsme se připravili o zlato, dostáváme se do druhého pavouka, kde je šance dosáhnout na druhé místo. Je to však cesta dlouhá, fyzicky a psychicky náročná. Toto však náš Matěj zvládl, a v boji o druhé místo již jednoznačně poráží Tancera na dva sety (21:5, 21:18). Rodiče jsou náležitě pyšní, Gratulace!

Kamarádka Lucka skočila na hezkém třetím místě, poté se skrečovala v půlce utkání s polskou hvězdičkou Podedworny. Gratulace!

 

 

 

 

 

 

 


7. ročník Ilava Mini Cup 2015
Naši sponzoři