Badmintonové kempy Tomasze Mendreka v Těšíně

31.7.2020

Ve dvou týdnech od 19.7 do 31.7 2020 proběhlo soustředění badmintonistů v Českém Těšíně.Hráči využili k tréninku prostory nové Městské sportovní víceúčelové haly. Ta poskytla možnosti pro trénink dvou tréninkových skupin v počtu 22. až 26. hráčů pod trenérským vedením Adama Mendreka, Damiána Plaweckého (Polsko), Filipa Budzela, Adama Szarzece, Elišky Maixnerové, Hany Kolářové a Gabriely Josefusové. Celou akci organizačně zaštiťoval Tomasz Mendrek.
 
 
Do Těšína dojeli hráči ze Slovenska, remisově i Polska a samozřejmě ČR. Díky tomu I letos měl badmintonový kemp mezinárodní punc. Již 15. ročník tohoto letního kempu (symbolicky po páté v Č.Těšíně) nabídl hráčům pestrý program. Kromě zařazených aktivit v oblasti kondiční atletické přípravy, kompenzačních cvičení a regenerace, nejvíce počtu hodin trávili hráči na kurtu badmintonovým tréninkem.
 
V badmintonové části hráči nahlédli pod pokličku trénování Adama Mendreka v německém národním centru sportovní přípravy reprezentantů v Mülheimu, kde jsou tréninky fyzicky náročné, a pracuje se s maximálním nasazením. Obohacením byly společné týmové soutěže, „trampolínky“ a večerní společné aktivity.
 
Stejně jako předešlé roky i letos odjíždí hráči spokojeni a těší se na další ročník letního badmintonového kempu „BADMINTON - SCHOOL“. Poděkování patří magistrátu města Český Těšín za možnost uspořádat takovou akci v ne úplně lehké době. Ve spolupráci s SÚZ města Č.Těšína jako spolupořadatele této akce (prostřednictvím oddílu badmintonu TJ Slavoj Český Těšín) jsme mohli využít prostory nové Městské haly, atletický areál stadionu na Frýdecké ulici a v rámci regenerace navštívit i městské koupaliště.Všechny tyto lokality přispěly k úspěšnému konání kempu.
 
Jménem celého trenérského týmu s poděkováním za vedení badmintonových kempů
 
 
V Českém Těšíně, 30.7.2020

Naši sponzoři