Českotěšínští badmintonisté zpět v 1. lize

27.7.2017

Českotěšínští badmintonisté po dlouhé odmlce zpět v 1. Celostátní lize – Skupina východ 

 
Po víteztví v kvalifikaci o 1. Celostatní ligu (východní skupinu) se po dlouhé odmlce družstvo Těšínských badmintonistů vrátilo do druhé nejvyšší soutěže družstev v České republice.
 
A jaká byla cesta manšaftu v lize? Čtěte v nádledujících odstavích.
 
Před začátkem sezóny družstvo doplnily dvě důležité posily ženského pohlaví z Polska. Olympiončka Kamila Augustyn a nadějná juniorská reprezentantka Kornelia Marczak.
 
První kolo základní části se odehrálo v Pardubicích. Kromě domacího celku nás zde čekal tým z Brna. Obě družstva shodně porážíme 5:3. Za zmínku stojí smíšena čtyřhra, do které od prvního kola nastupovali Tomasz Mendrek s Kamilou Augustyn. Hráči, jenž ví, jak chutná hra pod olympijskými kruhy.
 
Druhé kolo se přesunulo na Severní Moravu. Pod Štramerskou trubou v mětě Kopřivnice jsme si poměrně hladce (7:1) poradili s družstvem z Hradce Králové a nezastavili nás ani ostřílení badmintonisté Kopřivnice. Výhra 5:3 a posunutí na přední místa v tabulce.
 
Třetí a zároveň poslední kolo základní části se odehrálo v Těšíně před zraky domácích fanoušků. Cíl byl jasný: Porazit Dobrušku a důstojně odehrát utkání s družstvem z Klimkovic, ať si udržíme pozici do třetí místa a máme tak možnost hrát o medaile a případnou baráž o extraligu. Sestava byla jasná – ta nejsilnější. Opět lákadlem pro diváky byl mix Tomaze s Kamilou. Ti potvrdili své pozice a připsali první bod. Zaváhání bylo pouze v 3. mužské dvouhře a 1.mužském deblu. Dalších 5 bodů šlo na konto Těšína. Splněno. S Dobruškou vyhráváme 6:2. Vzhledem k tomu, že Klimkovice porazili poměrně jasně Dobrušku, mohli jsme si proti Klimkovicím dovolit šetřit síly na další kolo v lize. První prohra 1:7, ale zároveň radost, že pro nás soutěž někončí a že se v dalších bojích o medaile opět sejdeme v Těšíně.
 
Po třech kolech, ve kterých se postupně utkalo každé družstvo s každým, vznikly dle rozdělených bodů dvě skupiny. Třičlenná, kde se bojovalo o celkové vitěství v 1. Celostátní lize a následnou baráž o extraligu a druhá, čtyřčlenná skupina pro boje o záchranu. Díky maximálnímu nasazení všech českotěšínkých hráčů a vývoji vzájemných zápasů ostatních družstev jsme měli v premiéře možnost hrát o příčky nejvyšší.
 
Po měsící se opět setkáváme před domacím publikem, které znova zaplnilo halu. Spolu s námi ve skupině byly Klimkovice a družstvo z Pardubic. Po základní části se všem družstvům smazaly body. Začínalo se od nuly a každý měl šanci na celkové vítězství. Tento den bylo štěstí na naší straně. V prvním zápase remizujeme s Pardubicema. V dalším Pardubice remízuji s Klimkovicema. Jaká je tedy strategie před utkáním s Klimkovicema? Ideálně taky remízovat. Což se povedlo. Výsledek, který na počátku dne nikdo nečekal. Třešinkou bylo průběžné 1. místo a naděje na celkové vítězství v teď už opravdu posledním kole.
 
Pro boj o medaile jsme v oslabené sestavě vyrazili do Klimkovic. Štěstí nás opustilo v nejméně vhodnou chvíli. Pardubice nám vrátili porážku z prvního kola základní části. Klimkovice zamíchaly sestavou, potvrdily svou dominanci a vítězí. Vítězí v celé soutěží a později i v baráži o extraligu. My i přesto s úsměvem přebíráme stříbrné medaile.
 
Na závěr bych ráda poděkovala sponzorům, kteří vytvořili podmínky pro úspěšnou reprezentaci malého sportu nejen v Těšíně, ale v celé soutěži. Dále děkuji fanouškům, kteří s námi jezdili nebo nás přišli povzbudit, když jsme hráli doma.
 
 
Těšíme se na Vaši podporu i v další sezóně.
 
 

Sestava družstva sezóna 2016/2017

Muži: Tomasz Mendrek, Michal Kallus, Adam Szarzec, Wojciech Mendrek, Marek Kufa (Kufič), Daniel koždoň.
Ženy: Kamila Augustyn, Kornelia Marczak, Irena Hlávková, Eva Husarová, Beata Fukalová, Katrin Krauzová.
 
 
 
 
 

Pořadí po základní části i v bojích o baráž: 

 
 

 Výsledky jednotlivých útkání:

 
 

Naši sponzoři