Deník našich nejmladších badmintonistů

5.11.2013

Dne 28.10.2013 se v tělocvičně ZŠ Vřesinská v Klimkovicích sešlo na 40 hráčů a hráček z řad nejmladších hráčů badmintonu z celého Moravskoslezského kraje k tradičnímu turnaji "Klimkovický plácal". Tentokrát se hrálo v kategoriích U9, U10 a U11. I Českotěšínští měli na turnaji své želízka v zastoupení Matějem Rzeplinským, Adamem Grohmanem a Veronikou Wytrzensovou.

Turnaj začal v 9 hod ráno běžným představením hráčů a pravidel pro daný turnaj. Hrálo se skupinovým systémem i pavoukem dle počtu účastníků v dané kategorii.

Všichni naši hráči hráli systémem pavok na dvě porážky, jak je v Klimkovicích zvykem (obsadili jsme nejpočetnější kategorie) a všem se podařilo dojít svými výhrami až do finálových zápasů.

V kategorii U9 dívky se ve finále utkala naše hvězdička Veronika Wytrzensová s Valerií Žurkovou z Opavy, které nakonec podlehla 0:2 (7:15 a 12:15). Nenechala se vykolejit a v posledním zápase o 2. a 3. místo si s přehledem (11:7 a 11:4) došla pro krásné 2. místo. Porazila Annu Slívo