Družstvo dospělých - sezóna 2013/2014

21.3.2014

V letošní sezóně pokyny trenéra dospělých Petra Szewieczka zněly jasně. Umístit se na 1. místě ve II lize smíšených družstev, vyhrát baráž a postoupit do I. celostátní ligy. Dosáhnout tohoto cíle nám měly pomoct posily s Polska: Bartek Pietryja, Anna Goc a Tomasz Tomza.

První kolo se odehrálo 12. 10. 2013 v Českém Těšíně ve staré dobré zemědělce. Našim soupeřem v prvním zápase bylo družstvo VSK VŠB Ostrava, které jsme bez větších problému porazili 5:3. V dalším utkání proti celky Klimkovice „A“ jsme utrpěli těžkou porážku 2:6.

Po tomto kolo jsme obsadili třetí příčku.

Druhé kolo, ve kterém jsme si na naše konto připsaly dvě výhry, bylo na programu 30. 11. 2013 v Přerově. Prvně jsme porazili manšaft Klimkovice „B“ 5:3 a následně manšaft z Opavy 6:2. Díky těmto vítězstvím nám patřilo průběžné druhé místo, které bylo nutné v dalším kolo obhájit, abychom si zajistili nasazení do semifinále v Play - Off.

O pořadatelství třetího kola nás připravily námitky a neochota ostatních družstev připlatit si za halu na „Bowlingu“. Proto jsme v nejmrazivějším víkendu letošní zimy vyrazili opět do nejvzdálenějšího místa …. do Přerova. Pořád ještě bez posil z Polska. Bez většího zaváhání jsme porazili tým z Kopřivnice 6:2 a úplně roznesli loňského vítěze Přerov 8:0!!! Druhé místo bylo obhájeno, účast v semifinále poctivě vybojovaná. A naše příprava směřovala k výhře II. ligy.

Finálové kolo se tradičně odehrálo v krásném sportovním centru v Olomouci. Díky druhé příčce jsme měli první kolo volné a mohli jsme sledovat, s jakými hráči naší soupeři do svých zápasů nastupují. V boji o finále proti nám stálo družstvo VSK VŠB Ostrava. Vytáhli jsme polské esa z rukávu a šli si pro výhru. Celek Ostravy poražen 5:1! Finále je tady! Sešel se tým poradců, jakou sestavu vymyslet proti Klimkovicím „A“, doposud neporažené družstvo v lize s mladými úspěšnými juniorskými hráči (českými reprezentanty). Jediná možnost, jak toto družstvo udolat, zněla: „ budeme to hrát přes chlapy!“ Taktika se zdála být jasná a jednoduchá, jen v našem případě špatně realizovatelná. Hned v úvodu jsme prohráli smíšenou čtyřhru, poté dvouhru žen. Pak jsme ale vývoj utkání obrátili na svou stranu třemi výhry v párových disciplínách: suveréni čtyřhrou žen a dramatickými čtyřhry mužů hrajících se na tři sety, které nás připravily při celkovém součtu o vítězství. Věděli jsme, že ještě dvě utkání musíme vyhrát na dva sety nebo prohrát na tři. V Nejdramatičtějším zápase - dvouhře mužů bylo naše polské eso Tomáš Tomza poražen na tři vyrovnané sety klimkovickým Honzou Somerlíkem. V tu chvíli jsme přišli o první místo, protože v souběžně hrajícím se zápasem prohrál Dany s Tomalou ve dvou setech. Skóre na 4:4 upravil jasnou výhrou nad Budzelem Adam. Jak už bylo zmíněno, výhry na tři sety v deblech mužů nás připravily o vítězství a účast v baráži. I letos, stejně jako loni, na nás zůstaly stříbrné stupně vítězů.

Na závěr bych ráda poděkovala celému týmu za přípravu, bojovnost, výsledky a nasazení s jakým do svých zápasů nastupovali, a také za příjemnou atmosféru, která nás celou sezónou provázela.

Sestava:

Muži: Martin Skoupil, Daniel Koždoň, Adam Šářec, Wojciech Mendrek, Michal Kallus, Tomáš Valcha, Bartek Pietryja, Tomasz Tomza

Ženy: Veronika Szewieczková, Irena Vacková, Eva Husarová, Anna Goc, Katrin Krauzová, Karolina Grygierová

Za družstvo dospělých

Eva


Naši sponzoři