Finále II. Ligy smíšených družstev 2015

11.3.2015

Je to přesně měsíc zpět, kdy naše družstvo ladilo poslední detaily v přípravě na čtvrté, tedy poslední, kolo II. Ligy smíšených družstev. Protože jsme si po základní části udrželi první příčku, byli jsme v pavouku jako jedničky nasazení rovnou do semifinále. Mohli jsme tedy do Olomouce, kde se finálové kolo tradičně koná, vyrazit až v 8 hodin ráno.
 
Po příjezdu do krásného sportovního centra následovala snídaně a pak společná rozcvička. S napětím jsme sledovali, kdo se stane z vyrovnaného boje mezi Ostravou a Opavou, naším semifinálovým soupeřem. Více jsme si přáli Ostravu, protože v předchozím kole jsme si s ní bez většího zaváhání poradili. Naše prosby byly vyslyšeny. V 11 hodin jsme na kurtech proti týmu z Ostravy zahájili naší cestu do finále. Nebyl by to sport, kdy soupeř v jednom kole zdá-li se být snadný k poražení, ve druhém vám zvyšuje tep, dělá pot i vrásky na čele. V tomto utkání stojí za zmínku skvělá dvouhra Danyho a Káji Grygierové. Díky nim na zápis o utkání přibyly cenné body pro Těšíňáky. Paradoxně nám celkové vítězství v případně shody vyhraných zápasů zajistil uhraný set dvojice Kufič – Wojta Mendrek, i když chlapci celkově prohráli :). Všichni jsme si oddechli. Povinnost splněna, jsme ve fináááále :)
 
Z druhého semifinále postoupila favorizovaná Kopřivnice, která tentokrát kromě stálic týmu Verči, Elišky, Huga, p. Hývnara a Toma (fotografa) přivezla i nadějné mladé mužské posily. Věděli jsme, že pokud chceme zvítězit, musíme vyhrát všechny mužské disciplíny, protože holky z Kopřivnice jsou pro nás, nejsme-li maximálně připravené, tvrdým oříškem. V sestavě jsme udělali drobné změny a doufal, že bude vítězná. Odbila druhá hodiny a boj o titul začal. Body za vyhrané zápasy se střídaly jako na houpačce. Jenou pro nás podruhé pro soupeře. Zlomový zápas přišel ve dvouhře Kufiče, který nebojoval jen proti soupeři, ale také proti chřipce, která ho omezila v přípravě. Oči našich fanoušku i nás, v daný moment nehrajících, se upínaly ke kurtu s Kufičem. Fandili jsme, tleskali, koučovali a hnali Kufiče pro každý bod. Po třech vyrovnaných setech vítězný 21. bod otáčí na ukazatele skóre rozhodčí pro Kufiče! Vedeme 4:3. Potřebujeme v posledním zápase nutně výhru nebo prohru na tři sety, aby o celkovém vítězství rozhodl počet míčů. V případě prohry na dva sety by byl stav 4:4 a my bychom na sety prohráli. Tento nelehký úkol vzal na svou raketu a rychlé nohy Wojta. Ač dle mého názoru byl Wojta v pozici favorita a měl jednoznačně vyhrát, vývoj prvního setu tomu vůbec nenasvědčoval. Jak sami vidíte 26:24 pro Wojtu není jednoznačný výsledek. V druhém setu opadla z Wojty nervozita, diktoval tempo, vodil soupeře po kurtu a s přehledem zvítězil. V tu chvíli nebyl vítězem jen on, ale my všichni. Emoce byly znát na každém z nás. Michal vítězná gesta dělal už v době, kdy o konečném výsledku nebylo 100 % rozhodnuto :). Neměli jsme šampus, který bychom slavnostně střelili, ale i tak jsme vítězství zapili. Ptáte se čím? Péťa, jako správný kouč, který jiný výsledek než absolutní vítězství nebral, měl pro nás připravenou višňovku :). Pořádně jsme si výhru osladili.
 
Finálové kolo se tradičně koná v Olomouci proto, že součástí areálu je i wellness centrum, do kterého mají hráči a jejich doprovod vstup zdarma. Relax v sauně a ve vířivce je zaslouženou odměnou pro všechny za odvedené výkony nejen při zápasech, ale i za přípravu na tréninku.
 
O pár řádku výše jsem psala, že emoce byly znát na každém z nás. Pro mne to byla 4. sezóna, kdy družstvo dospělých v rámci II. Ligy vedu. Poprvé jsme obsadili třetí příčku, další dva roky jsme zůstali těsně (vždy jsme prohráli 4:4) před zlatou bránou. A letos…. Letos jsme zlatou bránu společnými silami otevřeli. V okamžiku, kdy Wojta zahrál vítězný 21. míč, měla jsem radosti slzy v očích. Stejně jako teď, když tento článek píšu. Na závěr bych ráda poděkovala celému týmu, trenérům, fanouškům v hale i Vám, kteří nás celou sezónu podporujete.
 
Ale…
 
Není všem bojům konec. Družstvo, které v oblasti zvítězí, má právo účasti v kvalifikaci o I. celostátní ligu. Prozatím neznáme soupeře ani místo, kde se o vyšší soutěž popereme. ALE víme kdy! A to už druhou dubnovou sobotu, tj 11.4. 2015 !!! :) Takže se na Vás všechny ať už na kurtu nebo na lavičce za kurtem těším :).
 
Vítězná sestava:
Skoupil, Kallus, Koždoň, Kufa, Mendrek W., Vacková, Husarová, Grygierová, Szewieczek (trenér).
 

Finále II. Ligy smíšených družstev 2015
Naši sponzoři