Finále turnaje o Pohár rytíře Vítka

29.12.2019

Pořádaný B.O.Chance Ostrava Ridera Sportclub 21.12.2019.
Hned úvodem chci vyjádřit uznání pořadatelům, kteří vymysleli a realizovali v roce 2019 šňůru 10 turnajů Vítka, hlavně pro začínající hvězdičky badmintonu našeho regionu.
10 turnajů se zúčastnilo bezmála 1000 hráčů v kategoriích U9 až U15. Bylo rozdáno 330 medailí a diplomů , 340 věcných cen a 30 pohárů. Ale vůbec tady nešlo o tuto materiální věc.
Bylo krásné vidět radost malých dětí , které si zahrály svůj první turnaj a někteří získali i svou první medaili. U těch větších pak jejich nadšení pro badminton a touhu po co nejlepším výsledku.
Ani hráči našeho oddílu nevyšli na prázdno. Zvlášťchci vyzvednout výkon Viktorie Bury , která získala v celkovém hodnocení 1. místo v kategorie U11. Další naše naděje Szymonková Nina a Wawrzyková Sofie jsou na krásném 2 a 3. místě v kategorii U9.
Závěrem chci poděkovat všem rodičům , kteří doprovázeli hráče a byli jim oporou v nelehkých sportovních začátcích.
Také doufám, že v roce 2020 bude tento skvělý turnaj pokračovat svým druhým ročníkem a naši hráči se ho zúčastní v hojném počtu za podpory rodičů a trenérů.