Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017

13.5.2017

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.
 
ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.
 
Naš kraj na této akci bude reprezentovat čtveřice dětí - 2 holky + 2 kluci. Olympiády se mohou zúčastnít ročníky 2002 a mladší. V dívkách měl trenér Židek poměrně jasno: Nela Němcová a Tallulah Van Coppenolle (TJ Orlová-Lutyně, z.s.). Náhradnice Marie Růžičková (B.O. Chance). O tom, kteří dva kluci doplní sestavu, měl rozhodnout nominační turnaj svolaný na čtvrtek 11.5.2017 do Orlové.
 
Do Orlové dorazili všichni pozvaní (krom omluvených sourozenců Toma a Kuby Matuly) : Lukáš Franek, Karel Wanke, David Slíva, Matěj Kozelský a Matěj Rzeplinski. Lukáš s Karlem byli jasnými favority - jsou to přeci jenom hráči TOP 20 v kategorii U17. Nejmladšímu hráči, našemu Matějovi, se však hrálo velmi dobře, a podařilo se mu porazit všechny své soupeře. Stal se tak prvním nominovaným na ODM 2017. O druhém nominovaném hráči rozhodné vzájemný zápas mezi Lukášem a Karlem, ten je naplánovaný na příští týden.
 
Na přelomu května/června je naplánovano herní soustředění v Pustějově, kde se naše "reprezentace" sehraje a připraví na poslední TOP badmintonovou akci této poloviny sezóny.
 
 
 
Srdečně zmene na ODM 2017, letos do Brna, v termínu 24.6.2017 - 29.6.2017.
Krom badmintonu se můžeme těšit na atletiku, fotbal, basketbal, ... no, celkem 22 sportovních odvětví. Je předpokládána účast téměř 4500 sportovců a trenérů.
 
Stránky olympiády: http://odm.olympic.cz/2017

Naši sponzoři