II. liga smíšených družstev 2014/2015 – 1. kolo

16.10.2014

V neděli 12. 10. se naše družstvo ve složení Martin Skoupil, Michal Kallus, Iris Vacková, Eva Husarová, Daniel Koždoň, Tomáš Valcha a Marek Kufa (Kufič), pro kterého to byl premiérový start na turnaji dospělých, vydalo za obhajobou skvělých výsledků z předchozí sezóny do Kopřivnice.

• SK Badminton Bohumín

V prvním kole nás čekali papírově nejslabší soupeři, a to tým z Bohumína a Olomouce. Zatímco na ostatních kurtech kopřivnické tělocvičny se sváděly vyrovnané boje plné emocí, my jsme se téměř nezapotili. Družstvu z Bohumína jsme nedovolili přejít v jednotlivých setech přes 10 bodů. Výhra 8:0 byla, dá se říct, povinnosti.

Olomoucký manšaft pod vedením věčně upovídaného Péťi Jedzoka nám už na čele krůpěj vytvořil. I tak jsme si, s maličkým klopýtnutím, vybojovali výhru 7:1.

Ještě si na závěr dovolím pár slov k debutovému startu Marka Kufy v kategorií dospělých. Nervozita a strach na něm byly vidět hned od rána. V Tělocvičně při rozcvičce z něj nevyšla ani hláska. Jen se občas pousmál. V prvním utkání neměl větších problémů. Ve druhém, si chtěl se soupeřem ,,hrát“. Rychle a drtivé vítězství na 2 sety by prý bylo moc jednoduché. Z našeho pohledu. Hrál na neutrál ….Koučing?? Zařaď aspoň na jedničku! Souboj šel do třetího setu. Po chvíli Michal z lavičky zařval, už to byla dvojka?? Kdy za stavu 11:5 byla přestávka a změna stran. Marek s úsměvem jen přikývnul. V průběhu dne Kufič poznal, jak to mezi dospělými chodí. Připískávání sporných míčů, sprostá slova z každé strany a ne vždy správně počítané skóre. Doufám, že se v příštím kole Kufič už nenechá ořezávat a ukáže jim, kdo je!!

Druhé kolo naše družstvo čeká 29. 11.2014 opět v Kopřivnici, tak nám prosím opět fanděte