Úspěšné MČR U15 - stříbro a bronz pro Český Těšín

14.11.2017

Letošní MČR U15 se konalo 11-12. listopadu v blízké Ostravě - konečně :). Po dlouhé době jsme nemuseli nikam daleko cestovat. Díky dobrým výsledkům/umístění v žebříčku nemusel Matěj Rzeplinski bojovat o postup na nedávném OP U15 v Kopřivnici. Další náš nadějný hráč Patrik Míra měl postup zajištěn ve čtyřhře. V singlu se na OP neprobojoval, nepodařilo se mu (vzhledem ke zranění zad) odehrát dobře utkání ve čtvrtfinále.
 


 
Do Ostravy naši hráči dorazili v doprovodu trenéra Michala Kalluse. Tradičně se začinalo mixy. Matěj Rzeplinski do této disciplíny nastoupil po boku Marušky Růžičkové. Jakožto pár nasazený 5/8 vynechali první kolo. V druhém kole snadno porazili pár Kalina-Šalomounová (Rychnov na Kněžnou) 13,12. Ve čtvrtfinále si už na nás brousil rakety/zuby pár Janoštík-Coppenolle (pozdější vítěz).V tomto utkání jsme prohráli 11,9. Ve smíšené čtyřhře si z MČR odnášíme 5-8 místo.
 


 
Dvouher, jak jsme již zmiňovali výše, se Patrik nezúčastnil. Matěj nasazený opět jako hráč 5/8 nemusel hrát první kolo. V druhém kole odehrál s J. Hurtíkem dva sety 10,15. Ve čtvrtfinále ho čekala turnajová dvojka Adam Ehm. S Adamem se Matěj již utkal ve finále posledních GPA a rovněž na LODM 2017 v Brně. Obě utkání skončila Matějovou prohrou. Na MČR však těšínský hráč měl navrch a Ehm prohráva 19,20. Semifinále proti V. Erhartovi se odehrálo v neděli. Toto utkání měl Matěj celou dobu pod kontrolou a po výhře 10,12 se ocitá ve finále proti Honzovi (Johnymu) Janoštíkovi. Finále bylo čistě v režii soupeře. Jeho strana kurtu byla o 3/4 menší, jeho "returny" 100 x rychlejší. Proti hráči těchto kvalit (učástník MSJ) se Matějovi nepodařilo uhrát více jak 5,5 bodů. Na MČR U15 pro rok 2017 získal Matěj hráč českotěšínského oddílu stříbro, gratulujeme!   
 


 
Ve čtyřhrách byl náš pár, Matěj a Patrik, nasazen jako 3/4. Po volném prvním kole kluci odehráli (již ve večerních hodinách) unavený match proti dvojici Altera-Šilhán (17,12) a následně proti hráčům Ret-Urbanec (15,7). V nedělním semifinále buhužel těšiňáci podlehli pozdějším vítězům Ehm-Hora (17,16). V deblu tito dva kluci získavají bronzovou medaili. Gratulace!
 


 
Velkou roli zde sehráli i koučové, trenéři, za což jim patří velký dík - Michal Kallus, Damian Plawecki, Honza Somerlík, Luďek Žídek. Děkujeme i fanouškům těšínského badmintonu. Neskutečné - byli i takoví, kteří na turnaji byli s námi i oba dny !!! Díky patří i rodičům za podporu, firmě Puchała & Cybulski a FZ FORZA
 

 
 
 
 
 

Naši sponzoři