MČR U19 - 2021 - Zlato pro Matěje Rzeplinského

16.1.2022

Po dlouhé odmlce, za kterou může zlý pan COVID je to tady. Ve dnech 18-19.12 2021 odjíždíme do Brna na MČR U19. V loňském roce, kdy Matěj mohl hrát i v kategorii U17 se MČR nekonalo vůbec - bylo zrušeno.
Na tento vrchol sezóny se probojovali hned dva borci z našeho oddílu - Patrik Míra a Matěj Rzeplinski.
 
 
 
Pro Patrika se jednalo o poslední vystoupení v juniorské kategorii, po novém roce již může hrát jen v kategorii dospělých. Patrik se na turnaji předvede ve všech třech disciplínách. V singlu, v deblu se svým stálým parťákem/kamarádem Jakubem Divišem (FSpS MU Brno) a v mixu s Valerii Žurkovou (BO Chance Ostrava). Na turnaj se Patrik připravoval v oddíle, v Ostravě a před samotnou akcí absolvoval i trénink v Brně. 
 
Matěj do turnaje vstupuje ve dvou disciplínách, v singlu a v deblu se svým kolegou z reprezentace Adamem Šulcem (SK Prosek Praha). Zajímavostí je že právě s Adamem jsou spojeny Matějovy začátky v reprezentaci - společný výjezd na ME U15 v Kazani v roce 2018. Na tuto soutěž se odjel Matěj připravovat do blízké badmintonové akademie v Bierunu v Polsku, kterou vedou trenéři Szymon Kostka a Damian Plawecki. Bohužel příprava musela být ukončena již ve středu před turnajem, došlo k natažení svalu a rázem se řešilo zda se vůbec turnaje Matěj zůčastní. V pátek proběhla poslední kontrola, masáž, tejpování u fyzio (díky D. Makajová). Na turnaj odjíždíme a v sobotu se prostě uvidí...
 
 Jako první v sobotu nastupuje Patrik v mixu. První kola jsou složitá, po třísetové bitvě však vítězíme proti dvojici z Ústí nad Labem Ondřej Běhounek, Linda Hájková (21:11, 14:21, 21:12). Další kolo a další tři sety - Marek Listopad, Magdaléna Čermáková (13:21,22:20,21:2). Ve čtvrtfinále naši dvojici zasadil stopku pár Adam Ehm, Kateřina Valentová - pozdější vítěz soutěže (14:21, 12:21).  
 
 
 V singlu Patrik v prvním kole snadno poráží Davida Dvořáka hráče z Českých Budějovic (21:7, 21:12). V druhém kole již však nestačí na hráče Tomáše Pateru z MTAC Praha (12:21, 15:21).
 
 
 
 V deblu je průběh podobný jako ve dvouhře. V prvním kole výhra nad párem z SK Prosek Praha Petr Krejčí, Tomáš Orlík (21:13, 21:15). V dalším kole však následuje prohra s pozdějšími vicemistry Adam Ehm a Adam Burket z Pardubic. 
 
 
 
 Matěj díky svému žebřičkovému postavení v singlu (3/4) první kolo vynechává a rovnou vstupuje do druhého kola. Tam se střetává s hráčem z Prahy Petrem Nejedlým. Postup do dalšího kola je doma, avšak po třísetové bitvě je zřejmé, že nepůjde vše podle našich očekávání a ambicí. V dalším kole působení Matěje ve dvouhře ukončuje bojovný Vojtěch Poříz z Jihlavy (18:21, 14:21). Velké zklámání a smutek, ale takový je sport a musíme jít dál, soutěž ještě pokračuje. I ve čtyřhře je očekávání vysoké. V prvním kole výhra nad Vojtěch Hošek a Daniel Ickert z Baníku Most (21:15, 21:8). V dalším kole, kvality naší dvojice prověřují Marek Listopad a Petr Nejedlý, pár z Prahy, nasazený jako 2. Výhra 2:0 (21:11,21:13) a jsme v semifinále, je potřeba objednat další noc v hotelu. V nedělním semifinále se Adam s Matějem utkali s o rok mladšími dravci Daniel Dvořák a Jan Rázl, účastníky loňského úspěšného ME U17 (v soutěži družstev získala Česká Republika bronzovou medaili). V třísetové bitvě byla přeci jenom naše dvojice lepší a jsem již malý krůček od zisku titulu.  
Finálové utkání s párem Adam Ehm, Adam Burget (přemožitele deblového páru Patrika Míry) porážíme poměrně z přehledem ve dvou setech (21:16, 21:16).  Zlato, titul, večná čest a sláva je tu :) 
 

 

 
Výsledek 

Dvouhra

  • Patrik Míra - 5. místo
  • Matěj Rzeplinski - 5. místo

Čtyřhra

  • Patrik Míra - 5. místo
  • Matěj Rzeplinski - 1. místo

Smíšená čtyřhra

  • Patrik Míra - 5. místo
 

Fotogalerie

 Fotogalerie z turnaje je k dispozici ZDE.
 

Hodnocení

  Myslím, že jsme všichni (včetně hráčů samotných) čekali ještě o chlup lepší výsledky, nicméně ne vždy se to vydaří, takový je sport. Stávající systém přípravy, kdy bojujeme s nedostatkem kvalitního sparingu a top trenérů, se prostě musí zákonitě někde projevit. Z druhé strany je potřeba pochválit a poděkovat Matějovi i Patrikovi. TJ Slavoj Český Těšín má juniorské hráče v TOP 5, ba máme doma i titul Mistra České Republiky! 
Patrikovi přejeme hodně zdaru v kategorii dospělých, hodně podařených utkání v našem 1.ligovém družstvu a v neposlední řadě i úspěšné složení maturitní zkoušky.
 
Matějovi rovněž přejeme spousty sil nejen v reprezentačních kláních, ale i v jeho působení v české i polské extralize.   
 
Stále pracujeme na nových talentech, vše však chce svůj čas, chuť a píli svěřenců.
Přiďte na náš trénink, připojte se k nám
 
 

Fotogalerie

Naši sponzoři