MMJČR Orlová – 14. – 17. 11. 2013

6.12.2013

„Zkušené“ těšínské trio se po roce vydalo do staré známé a oblíbené orlovské tělocvičny na mezinárodní mistrovství juniorů.  Věděli jsme, až na malý technický detail, do čeho jdeme, a proto se nám už nervozitou neklepal hlas, netřásly ruce a neměli jsme ani propocená trička J. Co nás v úvodu na briefingu zarazilo, byl počet umpirových rozhodčích pro tento turnaj. Číslo 8! Pomoooc!! Na 5 kurtu?? To znamená při 89 zápasech téměř žádná pauza a sprint mezi utkáním na WC J. I přes tento malý handicap jsme si všechny dny, jak se patří, užili.

Čtvrtek odpoledne, 16:00, turnaj zahajuje první kolo chlapecké dvouhry. Ten den ke svému zápasu na kurt naskočil i Adam Šářec proti nejlepšímu juniorskému reprezentantovi z Ruska. Když píši, naskočil, myslím to doslova. V prvním setu Rusáka roznesl. Důraz a rychlý Adamův pohyb způsobily rozpad kurtu a přerušení hry. Adam vypadl ze zuřivého tempa a zápas nešťastně ve třetím setu prohrál.  Ostatní zápasy tohoto dne nebyly pro oko rozhodčího a diváka moc zajímavé.