PPOPRVÉ v PRVNÍ lize a PRVNÍ vítězství

3.11.2016

Tři „PÉ“ neboli třikrát POPRVÉ, tak by se dal nazvat tento článek o zahájení další sezóny českotěšínských badmintonistů.
 
Je druhá říjnová sobota a my se ze všech světovných stran setkáváme v Pardubicích, kde nás čeká premiéra v soutěži s oficiální názvem 1. Celostání liga- skupina východ.
 
Ještě jsme nepředvedli žádný výkon a už jsme odměněni dárky. Krásnými tričky na novou sezónu, které si s nadšením zkoušíme a na sebe oblékáme.
 
Prvním soupeřem, se kterým změříme síly, je tým z Brna. Pro nás ne až tak známé družstvo. Neponecháme nic náhodě a na kurt přichází to nejlepší, co v manšaftu máme. Dva olympioniky bok po boku jen tak vedle sebe v jiném oddíle napříč všemi soutěžmi neuvidíte. Spojení severu a jihu. Z Warszawy čerstvá maminka, Kamila Augustyn, která po několika týdnech po porodu je opět v tréninku a z Brna, stálice českého badmintonu, vedoucí družstva Tomasz Mendrek.I když to v prvním setu vypadá, že se nově složená dvojice sehrává, páru na druhé straně nic nedaruje a jednoznačně vítězí.
 
 
V ženském singlu také vytahujeme eso z rukávu. Z nedaleké polské Pszczyny mladou juniorskou reprezentatku Kornelii Marczak, kterou jste mohli vidět i na předchozích ročnicích Těšínského poháru. Při výšce necelých 150 cm, důrazným krokem, přísným pohledem a smečí z výskoku jde z ní respekt. Kora se své role zhostila se vší grácií a soupeřku do slova převálcovala.
 
V této chvílí vedeme nad Brnem už 3:0. Teď asi pochybujete o tom, zda umím počítat. Dva zápasy a vedeme 3:0? Úplně první vítězný bod si připsala dvojce H+H v ženském deblu, kdy Brno přijelo jen s jednom slečnou a nemohlo postavit čtyřhru žen. „Přijet a hned vyhrát“ přesně tohle jsme se s Irenkou za 12 let v družstvech naučily J.
 
Na řadu přicházení tři mužské singly a dva debly. Adam na postu jedničky nezaváhal, stejně jako ostřílená dvojice Kallus – Tomasz Mendrek. Paradoxně nám dva body bere, bývalý ale v srdcích nás starších, stálý hráč Těšína, Kuba Mazúr, nyní hrající za oddíl BADMINTON FSpS MU B. Třetí bod ztrácí Kufič v singlu.
 
A je to tady, první výhra! Brno porážíme 5:3.
 
Dalším s kým měříme badmintonové síly a um, je domácí družstvo z Pardubic. Protože vítězná sestava se němění, uděláme jen drobnou úpravu na pozici 2. mužského singlu. Opět se začíná smíšenou čtyřhrou. Pro olympijskou dvojici už není tak snadné vybojovat důležitý bod ve prospěch našeho týmu. V prvním setu na straně soupeře panuje mírný respekt, který se postupem času vytrácí. Druhý set je daleko vyrovnanější a napínavější, Vítězí v něm však zkušenosti a máme první bod.
 
Následuje série singlů. Kora připisuje další cenný bod. Kluci se nechtějí nechat zahanbit a postupně přidávají důležitá vítězství. Wojta po třísetové bitvě s Davidem Horáčkem dále Adam a konečně i Kufič. Vedeme 5:0... Uf. Pardubice jsme porazili!!! Povinnost splněna. Můžeme tedy bez větších nervů odehrát zbývající debly. Štěstíčko se ale překlopilo na stranu soupeře. Dvě utkání ztrácíme ve třetím setu. Jedno 19:21 a druhé dokonce 20:22.
 
I druhý mužský debl vzešel ve prospěch Pardubic. V týmu tak panuje zklesla nálada, protože celkové skóre pak určuje pořadí po jednotlivých kolech. My už teď víme, že další družstva, která náš čekají, by měla být jen težší.
 
 
 
Na závěr nesmí chybět skupinové foto, na kterém už všem září úsměv na tváří.
 
Velice jsme byli potěšení podporou fanoušků. Z Těšína dorazila v rámci sobotního výletu rodina Mírova a z Prahy kromě mě, přijel i Martin Krauz, který doprovázel vítěze na zpáteční cestě domů do Těšína.
 
Pardubice jsou známy perníkem. Fanouškům jsme darovali místo něj sladkou výhru a soupeř poznal, jak sladká může být „pomsta“ J.
 
 
Sestava:
Dany Koždoň, Adam Šářec, Wojta Mendrek, Michal Kallus, Marek Kufa (Kufič), Péťa Szewieczek (trenér), Iris Hlávková, Eva Husarová, Kornelia Marczak, Kamila Agustyn a Tomasz Mendrek (vedoucí družstva).
 
 
 
Za družstvo dospělých Eva H.
 
 
 
 
 

Naši sponzoři