Příznivci těšínského badmintonu se mají na co těšit

10.10.2016

Těšínský  badmintonový oddíl zahájil v září další bohatou sezonu. Příznivci těšínského badmintonu se mají v nadcházejícím období na co těšit. Aktivity oddílu jsou zaměřeny nejen na účast hráčů v soutěžích , ale i na jejich pořádání.
 
Vrcholí intenzivní příprava hráčů dospělých, kteří si vybojovali účast v první celostátní lize smíšených družstev. Rozlosování soutěže určilo první utkání našich v Pardubicích, druhé v Kopřivnici a teprve třetí utkání v lednu příštího roku hrajeme na domácích kurtech. Družstvo  pod vedením hostujícího hrajícího kapitána Tomasze Mendreka tvoří naši odchovanci Adam Šářec, Marek Kufa, Michal Kallus, Wojciech Mendrek, Irena Vacková-Hlávková, Eva Husarová, Katrin Krauzová, Beata Fukalová.  Družstvo bylo posíleno o velice kvalitní hostující hráčky z Polska Kamilu Augustyn, která startovala na olympijských hrách a Kornelii Marzcak juniorskou reprezentantku, která patří mezi polské olympijské naděje. Snahou těšínských je udržet se v druhé nejvyšší svazové soutěži i pro další sezony.
 
 
Družstvo žáků již své první  zápasy odehrálo. V Kopřivnici skončilo na solidním 4. místě v konkurenci  9. týmů severomoravské oblasti. Věříme, že se týmu bude dařit i v dalších kolech v těžké konkurenci družstev, která jsou  tvořena  hráči republikové špičky.  Mezi opory družstva patří Veronika Wytrzensová, Patrik Míra a Matěj Rzeplinski.
 
 
 
V soutěžích jednotlivců je nejvýraznější postavou Matěj Rzeplinski, který  patří v současné době mezi republikovou špičku hráčů do  13 let a v průběžném  republikovém žebříčku figuruje na překrásném druhém místě! Je zařazen do tréninkového střediska mládeže, ve kterém se připravují nejlepší hráči severomoravského kraje a současně je v širším republikovém výběru ve své věkové kategorii.
 
Svoje tréninky  zahájila také badmintonová přípravka. Po roce a půl se skupina vrátila do nově zrenovované tělocvičny Albrechtovy školy na ul. Tyršově. První sportovní krůčky si zde zkoušejí děti ve věku od osmi let. Podrobnější  informace najdou zájemci o členství na webových stránkách oddílu.
 
Organizačně  se náš oddíl podílí  společně s Kabal  Karviná  na průběhu Evropského šampionátu smíšených družstev.  Ve dnech 11.-13. listopadu proběhne v hale STaRS Karviná  kvalifikační turnaj první skupiny, ve kterém  přivítá domácí Česká republika družstva Izraele, Francie a Lucemburska. Badminton družstev za účasti hráčů světového  žebříčku na špičkové úrovni bude k vidění  pouze v Karviné.
 
 
 
Těšín bude hostit také republikové finále družstev středních škol. Pod záštitou Asociace školních sportovních klubů České republiky  pořádají  Sportovní klub polského gymnázia a těšínský badmintonový oddíl historicky první badmintonové mistrovství družstev středoškolské mládeže. Ve finále se utkají školní týmy - vítězové  jednotlivých krajů, mezi kterými budou i zástupci pořádající školy.
 
 
Petr Šářec
předseda oddílu badmintonu

Naši sponzoři