1. místo v II.Lize smíšených družstev obhájeno!

2.3.2016

Jak sám název tohoto článku napovída, i v letošní sezóně se nám podařilo soutěž smíšených družstvev ovládnout a obhájít loňské první místo. Nebudu však předbíhat a podělím se s Vámi o to, jak cesta k dosažení titulu probíhala.

Vše začalo na jednom z večerů loňského Těšínského poháru, kdy s námi strávil pár minut i Tomasz Mendrek. A tak nějak mezi řeči z něj vypadlo, že by si ještě jednou rád zahrál za oddíl v němž vyrůstal, tedy jak správně tušíte, za Těšín! V ten moment motivace obhájit titul byla ještě větší, než kteroukoli sezónu před tím. Vše se domluvilo a v září jsme společně v sestavě: Tomasz Mendrek, Michal Kallus, Danek Koždoň, Wojta Mendrek, Adam Šářec, Marek Kufa (Kufič), Bea Fukalová, Iris Hlávková, Adri Waloszková a Eva Husarová vyrazili do bojů.

evaEva Husarová irisIris Hlávková beaBea Fukalová adriAdri Waloszková
adamAdam Šařec tomTomasz Mendrek danDanek Koždoň maroKufič
michalMichal Kallus wojtaWojta Mendrek skupaMartin Skoupil petrPetr Szewieczek

V základní částí, která se skládála ze tří kol, jsme se postupně utkali se všemi přihlašenými družstvy. Vzhledem k loňskému umístění, jsme v prvních kolech měli na „rozehrání“ slabší soupeře. Ani v jednom ze dvou kol odehraných v Kopřivnici jsme nezaváhali a roli favorita potvrdili. Občas došlo k chvilkové slabosti, ale soupeř nám nevzal více, než bod. Díky stejnému počtu bodů, ale horšímu skóre jsme před generální zkouškou na finále byli na druhém místě.

„Repre“ vlakem jsme lednové sobotní ráno vyrazili na 3 kolo do Opavy. V prvním utkání nás čekal poměrně silný soupeř – družstvo z Přerova. Na začátku nechybělo malé vzrušení, kdy jeden z hráčů zaspal, nestihl odjezd vlaku, a tak jsme proti Přerovu nastupovali v pozměněné sestavě mužských deblových dvojic. Přerov s přehledem porážíme a vymýšlíme sestavu proti druhému nejsilnějšímu týmu, Kopřivnici. Generálka může začít. Péťa vytáhne následující scénař. Do role „mixeru“ obsazuje dojici Mendrek T – Iris Hlávková, která suverénně na dva sety poráží pár Todič – Čevelová. V dalších rolích hráli: Danek K. – první singl (prohra),
Kufič – druhý singl (výhra), Wojtek – třetí sing (výhra), Eva – singl žen (výhra), Eva – Bea-debl žen vítězí po napínavé třísetové bitvě, Mendrek – Mendrek – druhý debl (výhra), Kallus – Koždoň – první debl (prohra). Kopřivnici tedy porážíme 6:2, ale víme že finále je úplně jiná soutěž :).

Finalové kolo se tradičně konalo v krásném sportovním centru v Olomouci. Tím, že jsme v základní části skončili na prvním místě, byli jsme v Play off nasazení rovnou do semifnále, tak si celý tým, až na mě, mohl dopřát delší spánek. V osm hodin ráno vyrazili hráči i fanclub od Zemědělky do Olomouce. Nevozita nebyla znát nejen na nás, ale i na dopravních prostředcích kterými jsme cestovali. Na dálnici, kousek před Olomouci se zavařilo jedno auto, druhé během průjezdu městem zastavila policejní kontrola a mě stávkovaly v Praze automaty na MHD, že by špatné znamení? Co se ten den ještě stane? Setkáváme se v šatně a povídáme si, co vše přihodilo. Společně doufáme, že smůlu jsme si již vybrali a vydáváme se na rozcvičku. Za chvíli známe semifinálového soupeře – VSK VŠB Ostrava, stejně jako loni jen s naprosto odlišným průběhem. Bez záváhání přibývají vítězné body na naší straně zápisu o utkání. Stav 5:0 nám otevírá bránu do finále. Z druhé strany téměř stejně suverénním výkonem postupuje Kopřivnice.

Po meetingu vedoucích družstev s poradci z řad hráčů bylo známo složení jednotlivých zápasů. Před halou plnou těšínských fanoušků začínáme mixem boj o příčku nejvyšší. Kallus – Hlávková na jedné straně kurtu a na té druhé Sagáčik – Čevelová. Sehranost, přesnost a rychlost přináší první bod Kopřivnici. Další v pořadí je druhý mužský debl. Osvědčený pár Mendrek – Mendrek proti Todič – Hývnar. Klíčové utkání. Vyrovnaný boj. První set ve svůj prospěch získavá Kopřivnice. S tím se Tomasz Mendrek nespokojí a do druhého setu nastupuje i s Wojtou hodně z ostra. Druhý set s přehledem pro nás. A třetí set? Opět se body přelévají ze strany na stranu. Taktika soupeře zní jasně, vše na Wojtu, ten se tlak a nervozitu snaží ze všech sil porazit. A však v napínavém závěru Kopřivnicí pomáha dřevo, poté směč a zápas končí. V naších očích zděšení, černé myšlenky a slova, že už jsme pěkně v háji. Nicméně ve stejnou dobu bojoval v první dvouhře Adam proti Kubovi Sagáčikovi. Adam nezaváhal a přidává bod našemu týmu. Další připisuje po jednoznačném vývoji i první mužský debl Kallus – Kufič. Do toho se rozehrává ženský singl, Bea v boji proti vysoké mladé kopřivnické naději Aničče Škárkové. Jediná dívka v soutěži hrající smeč z výskoku. Bety poměrně hladce první set prohrává. Trenéři dávají na obou stranách taktické rady. Bea najde v sobě sílu, rychlými míčky, tvrdými směči a přesnými kraťasy získává druhý set. V třetím setu se holky perou o každý bod, Stav je vyrovnaný. Pak dvaktát rozhodnutím rozhodčího Bea ztráci kontakt se soupeřkou a prohrává 21:15. Nicméně máme další set v náš prospěch. Stav: 3:2
pro Kopřivnici. Na řadu přichází druhá a třetí mužská dvouhra. V té třetí si Tomasz Mendrek spravuje chuť z deblu a poráží mladého Vaculíka. Srovnáno 3:3: Drama vrcholí na kurtu číslo dvě, ve druhé dvouhře, kde si své síly poměřují Radovan Todič a náš Kufič. Nervy drásající boj. První set ovládne Kufič. Už si tak trochu ulevíme. Když vyhraje, máme k dobru set a vyhráli jsme. Jenomže, to by nebyl Marek. Má rád dramatický vývoj důležitých zápasů. A tak druhý set ztrácí. V třetím setu bojují chlapci o každý bod. Radovan na pokraji sil je ale díky nepřesnosti Kufičových úderů stále v těsném bodovém kontaktu. Příchází další taktický pokyn trenéra. Vyzve, ať se rozehráváme na poslední ženský debl. Snaží se tak snížít tlak vyvíjený na Kufiče, protože na něj se upínají zraky fanoušků, soupeřů i nezávislých diváků. Drama vrcholí. Dva sporné míče v koncovce vedou k nutnému dosazení prefesionálního rozhodčího. Nenápadné tahy přispívají k tomu, že body přibývají pouze na Kufičově straně skóre. Teď ani nevím, jakým uderem, kterým z kráčů byl zahraný poslední míč, ale důležité je Kufič vítězí a tím vítěží celé naše družstvo v II. Lize smíšených družstev. V tu chvíli vedeme 4:3 a není potřeba pokračovat v ženském deblu, protože nás na příčku nejvyšší vynesl vyhraný set Bety ve dvouhře žen.

Co dodat na závěr? Všichni si radostně plácáme, připíjíme na vítězství a rozjíždíme oslavy ve vířívce místního sportcentra. Po příjezdu pokračujeme ještě v oblíbené restauraci u Jurčíka.....

Ale bych nezůstala jen u oslav. Velké poděkování patří fanouškům, kteří nás přijeli do Olomouce podpořit. Mezi náma, dramatický průběh finále byl právě pro ně :). Dále děkuji hráčům za přípravu a Petrovi za šťastnou ruku při psaní sestav.

To nejlepší přichází na konec.... Ano Tomaszi, jsi to Ty. Byla paráda mít Tě v družstvu a ještě lepší bylo si zahrát po tvém boku.... Protože, kdo má v družstvu Tomasze vyhráva proti soupeři už 2:0 jestě před tím, než nastoupí na kurt. Děkujeme!!!! :)

Nicméně tímto nekončíme!!! V dubnu nás čeká kvalifikace o 1. Celostátní ligu. A těšíme se na Vaši skvělou podporu! :)