Vítězné tažení družstva dospělých pokračuje

4.12.2014

Poslední listopadovou sobotu naše družstvo ve složení Michal Kallus, Daniel Koždoň, Wojta Mendrek, Marek Kufa, Iris Vacková a Eva Husarová vyrazilo do Kopřivnice, která hostila 2. kolo smíšených družstev. V tento hrací den na nás čekal jeden lehčí a dva silnější soupeři.
Teď hezky popořadě k jednotlivým utkáním. Prvním družstvem, na kterém jsme vyzkoušeli sílu sestavy, byli Klimkovice „B“. Vítězné tažení začalo smíšenou čtyřhrou, v níž za zkušeného „mixéra“ Martina Skoupila, zaskočil Michal Kallus, pokračovalo mužskými singly a debly. Zakončeno bylo ženskou čtyřhrou. Malinké klopýtnutí z naší strany a bod pro Klimkovice zajistila Marta Jančatová, která porazila v singlu Iris Vackovou. Vítezství 7:1 bylo pro nás více než uspokojivé.

Druhým soupeřem byl tým z Přerova. Zde už mírné obavy z konečného výsledku byly. Jelikož Přerov je tým, který má kvalitní hráče i hráčky. Nejpohodovějším utkáním byl opět mix. Pak přišly třísetové bitvy, které vždy vyšly v náš prospěch. Dany povinně vyhrál první singl. Pak se Wojta zuby nehty popral o třetí bod. Následně přišly dvě prohry v ženských disciplínách. Nutně jsme potřebovali ještě bod na remízu. Kdo ho získá? Mužské debly? Nebo poslední mužský singl? Marek Kufa rozehrál rozhodující zápas. V prvním setu proti Honzovi Říhovi zvítězil 21:15. Následně povolil a druhý set prohrál. Ve třetím setu vedl Honza Ŕíha a celkové vítězství proti Přerovu se začalo vzdalovat. V té chvíli přišel ke kurtu Michal. Jedna věta kouče změnila celý průběh utkání. „Maro, když vyhraješ, vyhráli jsme.“ Marek se zamyslel, vývoj třetího setu obrátil a 21:15 zvítězil. Další dva body přidaly mužské debly. Přerov poražen 6:2!!! J

Posledním a nejtěžším soupeřem byla Opava. Zde to byl boj zkušenosti proti rychlosti, disciplíně a mládí. Významný bod za stavu 2:2 přidal pár Kufič – Mendrek, kteří precizní obranou, hrou na síti a drtivými smeči porazil ostřílenou opavskou dvojici Zapletal – Sonnek. Rozhodující bod i v tomto utkání zajistil v mužské dvouhře Kufič. Stav 4:2. V nejhorším případě remíza. Kluci se s tímto výsledkem nespokojili a přidali ještě dva vítězné body. Dany s Michalem ve čtyřhře a Wojta v singlu. V tomto boji vítězí zase….. Těšííín! Poměrem 6:2 . J

Co dodat závěrem? Nejzkušenější hráč Martin Skoupil (Skupa) nám samozřejmě moc chyběl (i jako řidič J ). Wojta neprohrál ve svém prvním startu v letošní sezóně ani jeden zápas. Kufič potvrdil náročnou letní přípravu v Asii a družstvu zajistil vítězství proti Přerovu i Opavě. Dany si držel standardní výkony, které se turnaj od turnaje díky tréninkům v Polsku zvyšují. Michal ukázal, že v mixu má opravdu natrénováno. A Iris si s úsměvem dobře zahrála. Za sebe mohu dodat jen jediné. Děkuji celému družstvu za svědomitou přípravu, parádní práci na kurtu během všech zápasů a za skvělou náladu, která nás vždy od rána provází.

Poslední kolo základní části je na programu 24.1.2015 v Opavě. Zde se bude rozhodovat o nasazení ve finálové části. Našimi soupeři bude silný tým z Kopřivnice a badmintonové stálice z VŠB Ostravy. Tak nám prosím aspoň na dálku fanděte J