Vyhodnocení sezóny 2015

31.12.2015

Úspěšná sezona 2015 završená zlatou medailí z Letní olympiády mládeže v Plzni

Beáta Fukalová z oddílu badmintonu TJ Slavoj Český Těšín završila další úspěšnousezonu badmintonového oddílu. Beata patří mezi nejlepší hráčky své věkové kategorii U13 v České republice. Společně s klimkovickou Terezou Švábíkovou nenašly mezi olympijskými nadějemi přemožitelky a zaslouženě si vybojovaly zlaté prvenství ve čtyřhře.

V soutěžích jednotlivců oddíl reprezentovali v soutěžích další špičkoví hráči, kteří ve svých věkových kategoriích získali cenná vítězství a tím v konečném republikovém žebříčku hodnotné umístění. V kategoriích U13 Adam Grohmann, Matěj Rzeplinski, U15 Michal Vitoš, U17 Beata Fukalová a Marek Kufa, U19 Adam Šářec. Řada hráčů byla vybrána a zařazena do Sportovního centra mládeže společně s dalšími talenty severní Moravy. Dvojice Kufa, Šářec byla vybrána do širší juniorské reprezentace. Absolvovali reprezentační soustředění, vybojovali si možnost hrátdoma i v zahraničí na řadě mezinárodních turnajů. Získali své první body v evropském a světovém žebříčku.

Herní kvalitu prokazují naši hráči pravidelnou účastí na MČR ve svých věkových kategoriích. Přesto, že oddíly naší oblasti jsou líhní a zásobárnou nejlepších hráčů české republiky, probojovali se naši hráči na MČR v kategoriích U15, U17 a U19.

Radost nám přinesli nejen nejmladší badmintonisté v přípravce zvládnutím prvních písmenek badmintonové abecedy, ale i hráči začínající v soutěžích v kategoriích U11 a U13 Veronika Wytrzensová, Patrik Míra a řada dalších.

Český Badmintonový svaz hodnotí každoročně oddíly celé republiky v oblasti péče o mládež v rámci kritérií TOP 20. Opětovně jsme za minulou sezonu oceněni mezi nejlepšími oddíly v České republice na krásném 18. místě.

V kolektivních soutěžích byla nad síly našich družstev žáků a dorostenců pozdější republiková medailová družstva oddílů, která hrají v naší oblasti.
Nejvýraznějším kolektivním úspěchem bylo jednoznačné vítězství družstva dospělých v druhé lize. Družstvo dospělých pod vedením Evy Husarové ve složení Adam Šařec, Wojciech Mendrek, Daniel Koždoň, Martin Skoupil, Michal Kallus, Marek Kufa, Tomáš Walcha, Eva Husarová, Irena Hlávková, Karolína Grygierová obsadilo ve finále 2. Ligy SmBaS 1. místo a postoupilo do celostátní baráže o 1. Ligu kde osadilo druhé místo. Toto perspektivní družstvo je letos navíc doplněné odchovancem Tomaszem Mendrekem. O postup se opět pokusí v letošní sezoně 2015/2016, když po dvou odehraných kolech je bez prohry a výhrou nad 6-ti soupeři vede se suverénním skórem tabulku 2.ligy SmBaS.

Nejlépe se v republikovém žebříčku v mužích umístil Daniel Koždoň na 76. místě a v ženách Eva Husarová na 55. místě. Ve smíšené čtyřhře se letos dařilo Danielovi a obsadil 56. místo. Těšínský oddíl badmintonu byl velmi dobře hodnocen i jako pořadatel vrcholných soutěží dospělých. Tradiční Těšínský pohár memoriál Standy Krauze byl opět mezi nejkvalitnějšími celostátními turnaji série Grand Prix A. Podíleli jsme se společně s oddílem z Karviné na uspořádáníMistrovtví české republiky mužů a žen, které bylo hodnoceno funkcionáři, ale především hráči, jako nejzdařilejší za poslední léta. Díky tomuto hodnocení budeme mít možnost přivítat v Karviné opětovně hráče i hráčky na mistrovství i v roce 2016.

Naše odchovankyně Eva Husarová a Katrin Krauzová dosáhli 1. třídu rozhodčích. Rozhodcovali na mezinárodních mistrovstvích Česka,Slovenska, Rumunska, Rakouska a na mistrovství Evropy družstev ve Švýcarsku a dalších turnajích.