Výsledky 36. ročníku „Těšínského poháru 2014 - memoriálu Stanislava Krauze“

14.1.2014

Nedělními finálovými zápasy vyvrcholil 36.ročník „Těšínského poháru - Memoriálu Stanislava Krauze, který je zařazen do nejvyšší kategorie 5-ti GPA badmintonových turnajů pořádaných v České republice. Letošního ročníku turnaje se zúčastnili i zahraniční hráči ze Slovenska, Polska a dokonce i hráče ze Švédska. Turnaj proběhl za velkého zájmu obecenstva, a tradičně byl hráči hodnocen jako jeden z nejlepších turnajů (jest-li ne nejlepší) pořádaných v České republice.

Letošního turnaje se buď v roli hráčů nebo trenérů zůčastnilo 7 bývalých vítězů mužské dvojhry, kteří vybojovali celkem 15 vítězství - vítězové viz foto k článku.

Vítězi ve dvouhrách se stali Juraj Vachálek (Slovensko) a Kateřina Tomalová (TJ Sokol Klímkovice).

Párovým disciplínám vládl Pavel Drančák, který vyhrál s Jirkou Provazníkem čtyřhru a smíšenou čtyřhru s Alžbětou Bášovou .

Pro domácí hráče TJ Slavoj Český Těšín byl vzhledem k silné účasti republikové špičky úspěch již účast v hlavní soutěži. Přesto do hlavní soutěže se probojovali 10 x. 3 x Daniel Kordon a Eva Husarová, 2 x Katrin Krauzová a Irena Vacková, 1 x Michal Kallus a Veronika Szewieczková. Daniel Koždoň ve čtyřhře a smíšené čtyřhře navíc postoupil do druhého kola.

Výsledky finálových zápasů Těšínského poháru 2014 Memoriálu Standy Krauze

Juraj Vachálek (Slovensko) vs. Vojtěch Šelong (TJ Orlová-Lutyně) 16:21, 22:20 a 21:9

Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice) vs. Dominika Koukalová (BK Hořovice) 21:14 a 21:18

Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha-Radotín, Deltacar Benátky nad Jizerou) vs. Stanislav Kohoutek, Michal Světnička (oba Sokol Veselý Brno-Jehnice) 16:21, 21:15 a 22:20

Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klímkovice) vs. Hana Milisová, Denisa Šikalová (SKB Český Krumlov, Deltacar Benátky nad Jizerou) 21:14, 18:21 a 21:17

Pavel Drančák, Alžběta Bášová (Sokol Meteor Praha-Radotín) vs. Stanislav Kohoutek, Hana Milisová (Sokol Veselý Brno-Jehnice, SKB Český Krumlov) 21:7 a 21:14

Tento rok oddíl badmintonu Slavoj Český Těšín oslaví výročí 50 let existence. V rámci oslav tohoto výročí se uskuteční 10.- 11.května mistrovství ČR v kategorii U17, které bude první mistrovství republiky pořádaném oddílem badmintonu v Českém Těšíně.

Poděkování:

Děkujeme všem členům i nečlenům oddílu, kteří se aktivně podíleli na přípravě turnaje. Bez Vaší pomoci by nešlo tak velký turnaj zorganizovat.

M.Krauz

Více foto na http://tesinskypohar.rajce.idnes.cz/Tesinsky_pohar_2014


Naši sponzoři