Výsledky GPA U13 Aš 2016

29.2.2016

Cesta na naše první GPA byla dlouhá. Aš je opravdu extrém … Vyrazili jsme již pátek ráno, což Matěj velmi přivítal. Po cestě jsme se spojili s výpravou z Opavy, Rožnova a Brna. Tři nabušené káry z Moravy vyrazily urvat co nejvíce bodíků, medailí na GPA.
 
 
 
 
 
Ve večerních hodinách jsme se ubytovali v hotelu Gethe, kde nás přivítal svérázný recepční. Hotel se nacházel cca 1,5km od haly, kde jsme od 18:00 měli domluvený trénink.
 
 
 
 
Následovala večeře a stmelovací večírek v lobby baru. Zde limonáda tekla proudem a po chlebíčcích se jen zaprašilo. Před spaním povinně becherovku ze soukromých zásob pana Osladila.
 
 
 
 
S losem jsme moc spokojeni nebyli  (no ono to vždy může být lepší, že), ale proč se s deblovým parťákem potkat hned v druhém kole? Těšili jsme se i na naší novou partnerku do mixu, kterou jsme si domluvili e-mailem. Andrea i její tatínek  (oba z Prahy) se ukázali jako moc fajn lidi a domluvili jsme se na další „spolupráci“. Na kurtu jim to šlo, škoda že již v druhém kole narazili na favority (pozdější vítěze) Šulc(1)-Tvrdíková. Těmto jsme sice podlehli 22:20,21:14, ale už se tešíme na odvetu.
 
 
Jelikož to byly naše první Ačka jména většiny soupeřů nám nic neříkala nemuseli jsme tak nijak taktizovat.V prvním kole přehrál Matěj prvního soupeře V. Simona 21:10, 21:4 – to docela šlo. V druhém kole jsme byli nuceni poměřit své síly s kolegou Dejvem Smutným (2). David nic Matějovi nedaroval a tři sety byly fyzicky i psychicky náročné pro obě strany. V následujícím kole na nás čekal D.Ret. Toho jsme přehráli snadno 21:14, 21:1. Uff, semifinále si necháváme až na neděli a pouštíme se do čtyřher. 
 
 
 
První čtyřhru zahajujem v 17:00. Je to vlastně první zápas deblového páru, který připravuje Tomasz M. Jsme zvědaví….  Nasazenou dvojici D.Dvořák , D.Ret přehráli kluci 21:15, 21:13. Druhý match byl ještě jednodušší.
 
 
 
V 19:00 jsme zpět na hotelu, hladoví a unavení. Večeře zázračně dodala všem dětem tolik energie, že by propařili celou noc. Toto jsme však my, zodpovědní dospěláci, nemohli dovolit, a jen co skočila taktická porada v lobby baru, šlo se spát (někteří i bez pyžama …).
 
 
 
V 8:30 začal boj s turnajovou jedničkou Šulc - Maňásek. Zde prohráváme 16:21, 19:21. Naši malí borci to nezvládli především psychicky. Máme bronz a doufáme, že naši prohru pomstí (nám velmi blízký pár) Kopřiva-Matula – nepodařilo se.
 
 
V 9:15 začínáme semi s Tomem Matulou. Do zápasu Matěj nastupuje bez emocí. Soupeře zná, vyhrává s přehledem 21:13, 21:10. 
V 11:00 jdeme do finale. Adama Šulce v prvním setu přehrajeme 21:17, Další sety se nám již tolik nedaří, a opět s tímto "katem turnaje" prohráváme  (15:21, 15:21).
Matěj je smutný, ví jak byl blízko. To, jak se mu výlet vydařil mu dochází až druhý den. My jsme šťastní a pyšní na svého syna.
 
 
Ze Severní Moravy na turnaj do Aše vyjelo 6 dětí ( 3dívky, 3 kluci).  Každý z nich si přivezl minimálně jednu medaili, ba někteří vezou domu medaile tři. I když se nám nepodařilo ani v jedné disciplíně ukořistit prvenství, je zřejmé, že máme našlápnuto velmi dobře a to jak jsme silným krajem předvedeme v Českém Krumlově na regionálních výběrech již v dubnu.
 

 
 
Děkujeme všem trenérům - P.Szewieczek, M.Kallus, T.Mendrek, a už se těšíme, až se společně posuneme zase o kousek dál.
 
 
 
Rzeplinski Petr
 
 

Naši sponzoři