Yonex Junior Cup 2016

25.3.2016

Naše cesta do Berlína na Yonex Junior Cup 2016 začala v již pátek v brzkých ranních hodinách. V Těšíně nás v 4:30 vyzvedli kamarádi z ValMezu. Zvolili jsme logicky nejkratší a nejrychlejší cestu přes Polsko. V Berlíně jsme byli již v 10:00 a pustili se
do hledání hotelu, kde jsme měli objednané dva pokoje. Hotel jsme nenašli (navigace montovaná do VW si od nás LIKE rozhodně neodnese), spěcháme do haly už je nejvyšší čas. Zde již na nás čekaj naše holky Martinka Š. a Lucka M.
 

 

Hrálo se ve skupinách. Ze skupiny postupovali dva do pavouka, kde se již hrálo na jednu porážku.
 

Pátek byl ve znamení mixů. Skupinu jsme zvládli s přehledem – porážíme páry z Česka i Německa. Máme volný los a tak hladce postupujeme do čtvrtfinále. Zde již proti nám nastupuje sehraná dvojka (vítězný) pár Lucy Metzova & Dominik Kopřiva. Prohráváme v třísetové bitvě a jsme pasováni do role hlučných, zapálených a věrných fanoušků. Své kamarády tak doprovázíme až na samotný vrchol – zlatá medaile.

 

Unavení, před jednadvácátou hodinou, hledáme místo kde nám hladovým cizicům dají najíst. U hotelu jsme našli jen „fastfúd“ (bohužel). Německé hranolky byly výtečné :).
Noc byla velmi hlučná, netušili jsme jak moc se „Velký pátek“ v Německu slaví – trumpety, výkřiky,…. no ještě že jsme byli tak unavení.

 

 
Ráno nas zlý budík budil již v 7:00.  Poté co jsme v 7:45 vstali z postele, naordinovali jsme si rychlou snídani (sqělé frgály strejdy Zdeňka) a odjezd do haly, která byla vzdálená cca  15min autem.
 
Sobota byla ve znamení singlů. Ráno hrály naše holky. Kuci do turnaje nastoupili až odpoledne. Na rozlosování bylo něco zvláštního. Tentokrát Matěj s Dominikem měli na sebe narazit až ve finále, obvykle se potkávají již v 2/3 kole. Matěj postupně ve skupině i pavouku vyřadil Dány i Němce. Semifinále se odehraje zítra.
 

 

Večerní strava byla kvalitnější, noc byla klidnější a tak se ráno vstávalo lépe.  V semifinále porazil Matěj o hlavu většího Toma P. a o zlatou medaili se popral s Dominkem Kopřivou. Po 34 minutách se již šťastně culí (a esemeskuje) jeho mamka. Jsme pozitívně naladění a těšíme se na čtyřhry. Cesta do finále vedla přez páry z Polska, Německa i Česka. Zde naši stateční poráží v čase 35minut Dánský pár. Gratulace Matěji – druhé zlato !
 
Teď už jen to nejhorší – zapózovat před objektivy paparazzi (rodiče) a dloooouhá cestá domů. V Těšíně jsme ve 2:00 ráno, rychle do postele, vždyť jsou Velikonoce a také i oddílový Velikonoční turnaj :)
 

 

Výprava byla úspěšná. Naše čtveřice vybojovala 10 medailí. Měli jsme na kurtu soupeře i z takových badmintonovýh velmocií jako je Dánsko, Německo. Sledovali jsme utkání starších, zkušenějších kolegů. Navázali jsme spousty nových přátelství, pilovali němčinu, sbírali zkušenosti, ztmelili jsme náší malou, úspěšnou partičku (škoda jen, že jsme nebyli kompletní). Bude na co vzpomínat.
 
 
Stránky soutěže - http://svbb-badminton.net/
Kompletní výsledky na turnamentu.
 
 
 
 
 
 
Naši sponzoři