Zagreb Youth Open 2016

13.9.2016

Jelikož nám bylo sděleno, že pravděpodobnost účasti Matěje Rzeplinského na GPB U15 v Praze je mizivá, odcestovali jsme se našimi kamarády (z jiných oddílů) do Chorvatska, zkusit štěstí na mezinárodním turnaji v Zagrebu. Na turnaj jsme vyrazili v pátek, cesta byla dlouha a únavná. Na předem zabookovaný apartament jsme dorazili až kolem 23.hodiny. Dětem bylo zaveleno pověstné/zlověstné "vyčůrat a spát", a všichni rychle uléháme a těšíme se na sobotu - 1. herní den.
 
 
 
Turnaj začal v 9:00. Turnaje se účastnilo 177 hráčů kategorií U9,U11,U13,U15 + 81 hráčů kategorie U17. Hráči reprezentovali celkem 12 zemí. Na kurty nastoupili nejdříve nejmenší účastníci (U9). Žádné "intro", chybí 3 kurty (9 místo avizovaných 12), teplota stoupá, vzduch houste. Z rozpisu vyplývá, že Matěj v sobotu odehraje jen svoji skupinu - 2 singlové zápasy (Bulharsko a Chorvatsko). Dloouhý a velmi únavný den. Fandíme tedy ostatním českým hráčům, sledujeme zápasy hvězd kategorie U17. Je 22:30 a my odjíždíme do postele, do klimatizovaného apartmánu. Je nám jasné, že to co se v naší kategorii zameškalo dnes, bude nutno dohnat v den následující....
 
 
 
V neděli jsme na kurtech již od 8:30. Dnes již žádné skupiny. Vše již na jednu porážku. Začínáme serii smíšených 4her. S parťačkou Marťou poražíme 3 páry z Bulharska. Hra je však velmi obtížná, již při rozehrávce jsou trika mokrá. Na řadu přichází singl proti kamarádovi Dominikovi Kopřivovi, kterému tentokrát Matěj v třísetové bitvě podlehl. Porážka bolí ale "show must go on!", pokračujeme. Ve 4hře, společně s Dominikem, porážíme Bulhary a Italy. Následuje mix, proti nášim blízkým Dominikovi K. & Lucce M.- top páru v Českém žebříčku. Matějovi a Martině se zápas vydařil, výhra 2:0 nás vynesla do finále XD U13. Dalším v pořadí je semifinálový zápas v čtyřhře. Našim soupeřem jsou dva drobní Bulhaři. Jednalo se o velmi těžkého soupeře i když to tak na první pohled nevypadalo. Malí Bulhaři byli velmi rychlí, nekazili a skvěle bránili. 
 
 
 
Je po 21 hod a všichni jsou již značně unaveni, jak hráči tak i jejich doprovod. Na hale není nouze o konflikty, mezi trenéry, mezi trenéry a organizátory. Boty, trika, ponožky - vše je již mokré a "voňavé".Už se těšíme domů. Z finálového mixu proti páru z Česka odcházíme poražení. Soupeř evidentně toužil po výhře více, náš pár naopak neuměl v sobě najít to malé, podstatné NĚCO, tak potřebné pro výhru. 
 
Je 22:00 a jsme opět na kurtu. Poslední zápas dne. Ve finálovém zápasu ve 4hře stojíme proti týmu ze Slovenska. Naše dvojice, která do zápasu vstupovala s větší pohodou, vyhráva a získává ZLATO.
 
 V půl jedenácté večer jsou oficiálně vyhlášené výsledky kategorie U13. Krom zlaté medaile ve čtyřhře, stříbrné medaile v mixu, získává Matěj Rzeplinski i medaili za nejlepšího hráče kategorie U13. Toto jistě poteší a pomáhá Matějovi překonat zklamání z výsledku v singlu.
 
 
 
Sprcha, Mekáč a nekonečná cesta domů. Domů, uléháme rano v 9:00. Dnes na trénink určitě nedorazíme :) 
 
 
 
Zhodnocení:
 Organizace turnaje byla slabší. Žádné informace na úvod, upřednostnění nejstarší kategorie na úkor malých dětí, malý počet kurtů vzhledem k počtu hráčů, chybějící rozhodčí u semi/finálových zápasů, nefunkční či chybějící počítadla. Hlavní rozhodčí - "No stress", zřejmě jiná mentalita. 
 
 
Singl:     5-9 místo
Čtyřhra: 1. místo (D. Kopřiva)
Mix :      2. místo (M. Ševčíková)
 
 
 
Fotogalerie z turnaje ZDE.
 
 
 
 
 
 
 
 

Zagreb Youth Open 2016
Naši sponzoři