Matěj Rzeplinski Hungarian Open Junior 2021

30.8.2021

V jihozápadním Maďarsku ve městě Pécs se konal již 11. ročník mezinárodního badmintonového turnaje do 19 let HUNGARIAN OPEN JUNIOR.
 
Původní termín byl určen na květen, ale vzhledem ke komplikacím kolem COVID byl tournament přesunut na konec srpna.
 
Na tomto turnaji reprezentoval náš klub, město, Českou republiku, Matěj Rzeplinski.
Přihláška šla tentokrát pouze do dvouhry. Vzhledem k bezmála roční turnajové pauze, byly pocity smíšené - obava, nervozita, radost, očekávání.
 
Do turnaje byli přihlášeni hráči z Maďarska, Slovenska, Slovinska, Špaňělska, Rakouska, Rumunska, Francie, Belgie, Česka ,Německa, Chorvatska a daleké Indie.
Španělé, vzhledem k pozitivnímu výsledku na COVID museli ze soutěže odstoupit.
 
V prvním kole se Matěj utkal s domácím soupeřem z Maďarska Keanem Gaborem Kigyosem. Již před časem se spolu na kurtu potkali a i tentokrát "to vyšlo jak mělo", Matěj zvítězil 21:14, 21:17.
Ve druhém kole to byl již těžší oříšek - Iljo Van Delsen, hráč z Belgie, nasazený jako 5. hráč turnaje. Po prvním prohraném setu 15:21 Matěj zařadil vyšší rychlostní stupěn a v dalších dvou setech výhrál 21:12 a 21:13.
 
Druhý hrací den Matějovy dovednosti prověřil hráč z Francie Achille Girard. Achille mimochodem vyřadil na turnaji Matějového spoluhráče ze slovenské extraligy Sebastiána Kadlece. Forma z předchozího dne však vydržela a tak poměrně hladká výhra 21:7 a 21:15 potěšila.
Vstup do semifinále zajistila výhra nad kamarádem z reprezentace Dominikem Kopřivou (nasazen jako 4) 22:20 a 21:11.
 
Wow, ocitli jsme se v semifinále a bylo třeba shánět ubytování, přeci jenom jsme s tímto nepočítali (i když tiše doufali). Naštěstí jsme v Pecsi ještě nějaký pokoj ulovili a snažili se u dobré večeře vymýšlet taktiku na hráče z Indie. Indie patří bezesporu k badmintonovým velmocem. V celé Asii je badminton stejně populární jako u nás fotbal či hokej.
 
Indický reprezentant Lakshay Sharma - pozdější vítěz celého turnaje, potvrdil svoje kvality a zastavil naší cestu turnajem výhrou 21:13 a 21:15.
 
 
 
Prohra zamrzí, ale zkušenost k nezaplacení. Z turnaje si odvážíme krom 3. místa i spoustu bodů do juniorského žebříčku BWF a taky nové zkušenosti a kontakty.
 
 
 
Den po návratu Matěj odjíždí na několik tréninkovýh jednotek do Benátek nad Jizerou a následně se představí na turnaji Grand Prix A dospělých.
 
 
 
Za foto děkujeme Viola Hoříková.

Naši sponzoři