Postřehy rozhodčích MČR 2016

10.2.2016

Po roce se opět vrátilo MČR dospělých do Karviné. Ani letos nechybělo zastoupení  našeho oddílu jak v rolích rozhodčích (Katrin s Evou), tak i mezi hráči, za které nastoupila na kurt Bety. Pro Beatu to byla velká premiéra. Zahrála si dvouhru proti juniorské reprezentantce Monice Světničkové. Bohužel jí podlehla, ale snad to Beatu nakoplo a za rok ji znova uvidíme na mistrovství.
 
První hrací den začal v pátek v poledne slavnostním uvítáním. I přes to, že v pátek je pracovní den, tak se hala pomalu začínala plnit diváky. Jak pavouk napověděl, tak jsme celé mistrovství sledovali spoustu zajímavých a napínavých zápasů. Hodnotit zápasy nebudu, na to jsou tady jiní lidé a já jako rozhodčí nemám během zápasu šanci, vypozorovat techniku úderů daného hráče.
 
Sobotní den probíhal od rána ve stejném, či dokonce větším tempu. Zápasy byly delší, napínavější a někdy z nich vzešel i nečekaný vítěz. Takže i pro nás rozhodčí to bylo chvílemi náročné. Ale my jsme udělali vše proto, aby hra proběhla fair-play a hráči si ji mohli užít co nejvíce. Žádné žluté karty jsme nerozdali, ale nechybělo málo a mohly padnout. Také jsme se i zasmáli, třeba situaci kdy hráči čtyřhry neměli trička stejné barvy, a tak si ho z kurtu museli odběhnout koupit do stánku. Vše vyvrcholilo tím, že se hráč vrátil se zabaleným tričkem. Po oblečení bylo hned jasné, že je dámské. Šel nakupovat znova.
 
V sobotu se konal slavnostní večer, kde se udílely ceny za rok 2015. Stejně jako loni, to byla vydařená akce.
 
Nedělní finále už byla jen třešní na dortu. Napínavé zápasy přišlo sledovat kolem 650 diváků, kteří svým fanděním vyburcovali hráče ke skvělým výkonům. Sláva vítězům a čest poraženým!
 
Karviná opět ukázala, že umí pořádat skvělé turnaje, a proto jim patří velké dík! Dále i diváci, kterých tady bývá opravdu hodně, si zaslouží pochvalu. A samozřejmě rozhodčí, možná že s námi někdy hráči nesouhlasí, ale naším cílem není je zaříznout a kazit zápas. A ti co nás znají, tak ví, že nejsme jen ti v černé a červené, ale že jsme i ti, se kterýma je zábava. Díky!
 
Katrin

Postřehy rozhodčích MČR 2016
Naši sponzoři